نهمین جشن ملی روز دوقلوها و چند قلوها
نهمین جشن ملی روز دوقلوها و چند قلوها
نهمین جشن ملی روز دوقلوها و چند قلوها
نهمین جشن ملی روز دوقلوها و چند قلوها
نهمین جشن ملی روز دوقلوها و چند قلوها
نهمین جشن ملی روز دوقلوها و چند قلوها
نهمین جشن ملی روز دوقلوها و چند قلوها
نهمین جشن ملی روز دوقلوها و چند قلوها

نهمین جشن ملی روز دوقلوها و چند قلوها
مورخ 22 اردیبهشت 1398


نهمین جشن ملی روز دوقلوها و چند قلوها با هدف کمک رسانی به سیل زدگان با کمک اداره کل ورزش و جوانان استان تهران برگزار شد.
 نهمین جشن ملی روز دوقلوها و چند قلوها ، پنج شنبه هفته گذشته با اجرای محمدرضا حسینیان  و با حضور هنرمندانی از جمله نفیسه روشن ( سفیر هنری انجمن دوقلوها وچندقلوها )، محسن افشانی ، امیر مقاره از گروه ماکان بند، مجید قمری ( قهرمان تناسب اندام جهان) ، علی کاظمی ، حامد و توحید کاظمی ( خواننده محبوب ) ، حسین حیدری ( گروه تقلید صدا و نمایش ) حسین عیوضی ( پانتومیم ) و گروهای هنری از خواننده های دوقلو از جمله یوسف و یعقوب ایلات ، علی و عباس سیفی ، مهدی و محسن رضایی  و با حضور بیش از 800 خانواده دوقلو و چند قلو در محل حوزه هنری در خیابان سمیه تهران برگزار شد که علاوه برایجاد فضای تفریحی و هنری ، همسان ترین و ناهمسان ترین دوقلو و چند قلوی سال انتخاب شدند.
در ابتدای این مراسم ، مهندس احسان خاصه تراش ، مدیرعامل انجمن دوقلوها و چند قلوها ، ضمن خوشامدگویی به میهمانان حاضر در همایش، گفت: امروز گردهم آمده ایم تا بار دیگر با اعلام همبستگی و وحدت، روز دوقلوها و چندقلوها را جشن گرفته و خواهان ثبت این روز در 22  اردیبهشت ماه باشیم.
وی افزود : اگر آمار دوقلو و چندقلوها را در سایر کشور ها بررسی کنید، شاهدیم که یک روز یا یک هفته به نام دوقلوها در کشورشان ثبت شده است که امیدواریم در سال آینده که برای دهمین سال این جشنواره برگزار خواهدشد، مسئولان با درخواست ثبت 22 اردیبهشت به عنوان روز ملی دوقلوها و چندقلوهای ایرانی با آمار نسبی 3 درصد جمعیت در تقویم رسمی کشور موافقت کنند.
مهندس خاصه تراش ادامه داد: درخواست ما از رئیس جمهور این است که ثبت این روز را به شورای عالی انقلاب فرهنگی فرستاده و با یک علی برکت الله جانانه این روز را به همه دوقلوها و چندقلوهای کشورمان هدیه دهند.
مدیرعامل انجمن دوقلوها و چندقلوها اظهار کرد: با توجه به درخواست های مکرر از پدران و مادران  جهت راهنمایی و ارائه مشاوره در زمینه های تعلیم و تربیت کودکان، سطح سلامت روان، مشاوره های پیش از ازدواج ، مشاوره خانواده و زوجین ، موسسه ای را به صورت متمرکز زیر پرچم انجمن قرارداده ایم تا بتوانیم برخی از این مسائل را برطرف کنیم.
مهندس خاصه تراش به اشاره به سیل های اخیر، تصریح کرد : یکی از معضلاتی که از ابتدای سال گریبان گیر بسیاری از شهرهای کشورمان شد، موضوع مردم سیل زده و ویرانی خانه ها و روستاها و شهرهاست، به همین منظور با دوستان هلال احمر استان تهران هماهنگ کردیم که بتوانیم کمک های نقدی شما را جمع آوری و به دست هموطنان سیل زده برسانیم.
بانک قرض الحسنه مهرایران ، گالری سنگ تهرانی ، اداره کل ورزش و جوانان استان تهران ، بی بی استار، مجتمع تفریحی توریستی دشت نور ، هتل اسپینل و موسسه آرامش روان و بیمه کارآفرین کد3488 به عنوان حامیان اصلی این جشنواره حضور داشتند.
شایان ذکر است :  همسان ترین و ناهمسان ترین  دوقلو وچند قلوی سال 98 به شرح زیر انتخاب شدند.
1.     همسان ترین : پدرام و پژمان امیری
2.     ناهمسان ترین ( همجنس) : مانیا و مهنا حسینی
3.     ناهمسان ترین ( ناهمجنس) : طوفان و آرام اکبری
گفتنی است ، جوایز مسابقه همسان و ناهمسان امسال از طرف گالری سنگ تهرانی به برگزیدگان اهدا شد.
همچنین جوایزی به قید قرعه در انتهای مراسم از طرف شرکت بی بی استارو هتل اسپینل(محموآباد) و مجموعه پارک آبی «اوپارک » به حضار محترم اهدا شد.
اسامی عکاسان این همایش عبارت است از :
وحید میرزایی ، سحر نجیب فر ، احسان و محسن دانک ، سمیرا مجدد ، فرزانه صادقی ، محمدرضا و علیرضا وزیری ، سعیده زمانی مقدم
تهیه خبر صدا و سیما از یوسف سلامی
تهیه گزارش از سمیرا و سمیه بابایی

 

برای ثبت نظر، ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید