پنجمین جشن ملی روز دوقلوها و چندقلوها
پنجمین جشن ملی روز دوقلوها و چندقلوها
پنجمین جشن ملی روز دوقلوها و چندقلوها
پنجمین جشن ملی روز دوقلوها و چندقلوها
پنجمین جشن ملی روز دوقلوها و چندقلوها
پنجمین جشن ملی روز دوقلوها و چندقلوها
پنجمین جشن ملی روز دوقلوها و چندقلوها

پنجمین جشنواره ملی روز دوقلوها و چند قلوها
22 اردیبهشت روز دوقلوها و چندقلوها مبارک
با شعار همدلی و همزبانی دوقلوها و چندقلوها نماد صلح و وحدت ملی
مصادف با مبعث حضرت رسول اکرم (ص)
از تاریخ 22 الی 26 اردیبهشت 94جشنواره ای در چهار روز  از تاریخ22 الی 94/02/25 درمجتمع تجاری مفید

مهندس ایمان خاصه تراش مدیر اجرایی انجمن :
امسال جشنواره ای متفاوت از چند سال گذشته، با حضور و همراهی واحد سلامت و گروه وکالت که در این چند روز برای خدمت رسانی و مشاوره اعضا محترم در محل نمایشگاه حاضرشدند و همچنین بیش از 30 مرکز طرف قرارداد در غرفه ها و فروشگاه های مجتمع تجاری مفید برای ارائه تخفیف و کاهش هزینه خانواده ها آماده خدمت رسانی بودند .
در روز اول ( 22 اردیبهشت94 ) که افتتاحیه جشنواره بود پس از اجرای کنفرانس مطبوعاتی انجمن با مطبوعات و خبرگزاری ها، مراسم آتیش بازی اجرا شد. و در روز 24 اردیبهشت94 هم با برگزاری مسابقات مختلف جوایزی هم به اعضا اهدا گردید.
در روز 25 اردیبهشت 94 نیز جشن مشترک انجمن با مجتمع تجاری مفید، با اهدا جوایزی نفیس به حاضرین شرکت کننده، و حضور هنرمندان دوقلو، برگزار گردید.
نخستین مجله تخصصی( فصل نامه) ویژه دوقلوها و چندقلوها، با عنوان دونیمه سیب، به سردبیری مهندس بهروز صادقی، رونمایی گردید.
در این جشنواره موسیقی ملی دوقلوها و چندقلوها، که در متن این ترانه، شعارهای انجمن نظیر صلح و وحدت، مهربانی، و...بکار رفته است، رونمایی گردید .
مراسم اختتامیه 94/02/26، خانه والیبال
اختتامیه پنجمین جشن ملی روز دوقلوها  و چند قلوها همزمان با مبعث رسول اکرم صلوات الله علیه در خانه والیبال در 2 سانس ویژه کودکان و بزرگسالان با حضور 4000 نفر برگزار گردید.
سانس اول –  ویژه کودکان زیر 11 سال
سانس اول از ساعت 10:30 الی 13 ، که ویژه اعضا زیر 11 سال بود، با اجرای آیتم های ویژه کودکان با همراهی آقای محمدرضا خوارزمی( عمو شکلات ) و سرکار خانم صادقی ( خاله فرناز ) و گروه هنری فیتیله برگزار گردید. .
سانس دوم – ویژه بزرگسالان
سانس دوم که از ساعت 17 شروع شد، پس از تلاوت آیاتی از کلام الله مجید، سرود ملی میهن عزیزمان با همخوانی حضار پخش شد. در ادامه مجری برنامه جناب آقای محسن احتشامی و سرکارخانم نفیسه روشن ( سفیر هنری انجمن ) به روی صحنه رفتند و پس از خوش آمد گویی به حضار و تبریک این روز خجسته، سرود ملی دوقلوها و چند قلوها را معرفی کردند و سپس با تشویق حضار از خواننده این اثر محبوب جناب آقای ابراهیم زیدآبادی دعوت شد تا آن را اجرا نماید.
بخش بعدی برنامه با حضور کمدین موفق ایرانی جناب آقای سامان گوران آغاز شد و فضای شادی را برای دوقلوها و خانواده هایشان رقم زد.
پس از آن مجریان محترم برنامه از مدیرعامل انجمن دوقلوها و چند قلوهای پارسی، جناب آقای مهندس احسان خاصه تراش دعوت کردند تا سخنرانی خود را آغاز کنند، سخنان مدیرعامل انجمن با شعار همدلی و همزبانی، دوقلوها و چندقلوها نماد صلح و وحدت ملی آغاز شد و در طی صحبت های خود از همه عزیزان دعوت نمودند تا در کارگروه های انجمن شرکت و فعالیت نمایند.
در ادامه برنامه از خواننده های محبوب کشورمان آقای علی فتحی (معروف به هرمس ) و 2 خواننده دیگر دعوت شد تا یکی از کارهای زیبای خود را ارائه نمایند. سایر برنامه ها نیز که شامل اجرای موسیقی سنتی توسط گروه موسیقی انجمن دوقلوها  و چند قلوها بود تقدیم حضور دوقلوها و خانوده هایشان شد.
یکی از جذاب ترین آیتم های این جشن بزرگ، هنرنمایی خوانندگان دوقلوی کشورمان آقایان علی و عباس صیفی و آقایان یوسف و یعقوب ایلات بود که مورد پسند حاضرین قرار گرفت .
در ادامه با دعوت از یک چهار قلو و یک سه قلو، به نمایندگی از تمامی دوقلوها و چند قلوها کیک روز دوقلوها و چند قلوها بریده شد و  شمع 5 سالگی هم این عزیزان فوت کردند. 
بخش بعدی برنامه به رسم هر سال انتخاب همسان ترین و ناهمسانترین دوقلو یا چندقلو بود که پس از پخش تصاویر مصاحبه با کاندیداهای محترم آغاز شد و از هیات محترم داور، که از هنرمندان عزیز ( سیامک اشعریون، محسن احتشامی، نفیسه روشن)  و 2 نفر از پدران دوقلوها بودند، خواسته شد تا رای نهایی خود را اعلام نماید.
کاندیدای برتر مسابقه همسانترین و ناهمسانترین از بین 840 تا متقاضی که در مرحله اول ( پیامکی ) به مرحله دوم راه پیدا کرده اند، در جدول زیر قابل ملاحضه است:


نهایتا از میان این عزیزان در بخش همسانترین:
سه قلوهای پناهی به نام های، امیرعباس ، امیرمحمد، امیرحسین برنده تندیس همسانترین چند قلوهای سال 94 شدند.
در بخش ناهمسانترین همجنس:
دوقلوهای حسینی پور به نام های عباس و رضا برنده تندیس ناهمسان ترین همجنس سال 94 شدند
در بخش ناهمسانترین ناهمجنس:
سه قلوهای محمدیان به نام های پوریا ، پویا، دلارام ، توانستند تندیس ناهمسان ترین ناهمجنس سال 94 را به خود اختصاص دهند.
از طرف هتل آپارتمان آتبین به مدت 3 شب اقامت به عنوان جایزه به منتخبین همسان و ناهمسان اهدا شد .
در میان برنامه از مسولین در عرصه فرهنگی و اجتماعی که با انجمن فعالیت می نمایند در سالن تقدیر شد و تندیس هایی به پاس حمایت ها و زحماتشان به آنها اهدا شد.
در انتهای هر سانس از طرف بیمه کارآفرین، جمعا 30 سکه طلا به قید قرعه به حاضرین در سالن اهدا گردید.
شرکت عطرچی نیز با هدایای خود از مهمان های جشن تقدیر کردند.
در فضای نمایشگاه شرکت هایی از قبیل رایتل، پاکبان، دومینو، روساری، ایران دخت، یگانه بنای تدبیر، کاردستی و... برای ارائه خدمات بهتر و کاهش هرینه خانواده اعضا انجمن حضور داشتند.
دوقلوها و چندقلوهایی از شهرهای مختلف ( بیش از 8  استان ) برای این جشنواره حضور داشتند.
از شرکت بیمه کارآفرین و نمایندگی 3488 کارآفرین، ستاد حمایت از فعالیت های مردم نهاد، موسسه تاریخ تمدن شرق و شرکت عطرچی و تمامی اعضای تیم اجرایی مراسم و تمام دوستانی که مارا در برگزاری این جشن یاری کردند کمال تشکر و قدر دانی را می نماییم.

 

تصاویر سانس اول

تصاویر سانس دوم

 

برای ثبت نظر، ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید