تهران اولین جشن بزرگ دوقلوها و چندقلوها

 جشنواره بزرگ دوقلوها و چندقلوهای ایران
مورخ 27 بهمن ماه 1389

پنجشنبه شب سالن وزنه برداری ورزشگاه آزادی میزبان بیش از 2700 دوقلو و چند قلو از سراسر کشور بود .که در بزرگترین همایش دوقلوهای ایران شرکت کردند . 
حضور صدها دوقلو و چندقلو با لباس هایی همگون و منظم تصاویر بسیار زیبایی را در این مراسم خلق کرد. در این همایش که به ابتکار انجمن دوقلوهای جوان ایرانی و با حمایت موسسه پژوهشی تاریخ و تمدن شرق برگزار شد، برنامه های شاد و متنوعی اجرا شد .
یوسف کرمی ،هنرمند و طنزپرداز ایران با تقلید صدای فوتبالیست های نامی و نمایش صامت از حرکات آهسته فوتبال نمایشی را در سالن اجرا کرد.که مورد استقبال ویژه مخاطبان قرار گرفت. در یکی از جالب ترین بخش های این برنامه کوچکترین و بزرگترین دوقلوی حاضر در مراسم نیز انتخاب شدند ، که سه قلویی 4ماهه و دوقلویی 42 ساله به ترتیب کوچکترین و بزرگترین چند قلوی حاضر در این همایش معرفی شدند .
دکتر محمد تقی هاشمیان مدیر موسسه تاریخ وتمدن شرق نیز ضمن حضور در جمع دوقلوهای ایرانی ، این حضور گسترده دوقلوها را جلوه ای از جمال حق دانست و افزود : هر جفت دوقلو آیتی از آیت خداوند است ، و اجتماع کثیر دوقلوها در کنار یکدیگر برگ زرینی از معرفت الهی را هویدا میکند . وی افزود :  دوقلوها آیه های انکار ناپذیری از منظومه کائنات هستند که امیدواریم خداوند متعال برای همه ما توانایی فهمیدن این موضوع را در دفتر پیچیده هستی فراهم آورد در دین اسلام به کرات به ارجمندی جمع تاکید شده و این موضوع هم از جهت مادی و هم از جهت معرفتی تاثیر گذار حائز اهمیت است . خداوند با جماعت همراه است و همین جمعیت دوقلوهای کشور نیز اگر در کنار همدیگر حرکت کنند می توانند نقش بزرگی در جامعه ابفا کنند .
دکتر هاشمیان طبق تفاهم نامه ای که با مهندس احسان خاصه تراش دبیر انجمن دوقلوهای جوان ایرانی به نمایندگی از هیئت مدیره انجمن داشته است ، از ارائه تسهیلات ویژه به زوج های دوقلو و نخبگان دوقلو خبر داد .
1 ) ارائه تسهیلات حمایتی  برای دوقلوهایی که با یکدیگر ازدواج نمایند، از قبیل کمک هزینه تشویقی جهیزیه ، و مسافرت داخلی به عنوان ماه عسل
2 )  با همکاری بنیان نخبگان از آن دسته از اعضای انجمن که طرح های  علمی قابل ارائه در مجامع و مسابقات علمی جهانی داشته باشند حمایت خواهد کرد .
  مسابقه عکاسی و خاطره نویسی 
هیئت داور از موسسه تاریخ و تمدن شرق :
 جناب آقای دکتر سعیدی کیاسری از بزرگان ادب وهنر 
 جناب آقای ظهیرالدینی از بزرگان عکاسی ایران
جناب آقای شهرام شکیبا از هنرمندان ایران
عکاسی    :  
نفر اول به صورت مشترک خانم های سلطان پور  و ترکمن ( عکس های مفهومی 2 نیمه سیب )  300  هزار تومان ،
نفر دوم  آقای عبیات ( نگاه خلاقانه ) 200 هزار تومان  ،  
نفر سوم خا نم صفایی   100 هزار تومان
خاطره نویسی  : 
نفر اول  آقای اکبر و اصغر نیتی  200 هزار تومان 
نفر دوم خانم های نخ ساز ( مجموع خاطره ها )  150  هزار تومان 
 جشن تولد برای متولدین فصل زمستان
 اهدای جوایز نفیس به دوقلوها و چند قلوها به قید قرعه کشی 
 با اجرای زیبای هنرمند بزرگ طنز ایران آقای یوسف کرمی و اجرای گروه موسیقی سنتی  و همچنین حضور بازیگر محبوب ،سرکار خانم نفیسه روشن به همراه خانواده محترم باعث شادی بیشتر این جشن بود.   
 در پایان از تمامی دوستان ، و دوقلوهایی که ما را در این همایش یاری کردند کمال تشکر و سپاس را داریم.    
گزارش از روابط عمومی انجمن دوقلوهای ایران و آقای امین جلالوند

 

 

برای ثبت نظر، ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید