بزرگترین گردهمایی ملی دانشجویان دوقلو و چندقلوها

بزرگترین گردهمایی ملی دانشجویان دوقلو و چندقلو
17 آبان 1389

 

تشکل دوقلوهای آریایی در تاریخ 8 آبانماه سال 1389 با تلاش و پشتکار فراوان اعضای خود، گامی جلوتر نهاد و زیر نظر سازمان ملی جوانان به انجمن دوقلوهای جوان ایرانی تبدیل گشت.
بزرگترین همایش دانشجویان دوقلوی کشور با جشن با سعادت ازدواج دردانه پیامبر فاطمه زهرا، و اولین اختر تابناک امامت حضرت علی (ع) مصادف شد. هفدهم آبانماه سال 1389 دانشگاه ازاد واحد علوم تحقیقات.
سالن اجتماعات، مملو از دوقلوها و چندقلوها بود که از سراسر ایران به این همایش دعوت شده بودند.و همچنین آقایان دکتر دانش فرد و دکتر واعظی و دکتر علی محمد زاده و... از مسئولان دانشگاه نیز در جمع ما حضور داشتند. بعد از تلاوت قرآن مجید و پخش سرود ملی، مجری برنامه از آقای مهندس احسان خاصه تراش دبیر این انجمن  درخواست کرد تا به جایگاه بیایند. وی نیز از اهداف انجمن، چند کلامی با اعضا و دوستان خود صحبت کرد. به گفته وي، تمامی هیئت موسس و شورای مرکزی از خود دوقلوها میباشد و پس ازیک سال فعالیت در تشکل دوقلوهای آریایی توانستیم هم اکنون با لطف و احسان حضرت حق با اموری که در سازمان ملی جوانان انجام شده ، فعالیت های انجمن دوقلوهای جوان در سطح کشور مطابق با قانون و مقررات جمهوری اسلامی پیش برده و خدمتی به دوقلوهای ایرانی کرده باشیم .
یکی از اهداف اين انجمن، رواج صلح و وحدت می باشد، ارتقاء سطح علمی وگسترش توان علمی دانشجویان یکی از مهمترین وظایف و اهداف تشکل محسوب می شود و بر این اساس تاسیس تشکل دوقلوهای آریایی در هر واحد دانشگاهی یکی از راهکارهای موثر بالا بردن توان علمی دانشجویان ، و همچنین سازماندهی دوقلوها در زمینه های ورزشی وهنری که دارای مهارت خاصی هستند ، و در کل ارتقاء فضای معنوی و فرهنگی دوقلوهاست .
 همکاری دوقلوها با انجمن : با تشکیل جلسات مختلف با مجمع ، کسانی که اشتیاق بیشتر و دارای خلاقیت و پتانسیل قوی تری نسبت به دیگر اعضاء می باشند را شناسایی نموده و با ایجاد حس مسئولیت ، به عنوان نماینده های رسمی اعضاء مجمع عمومی در رشته های مورد علاقه در سنین مختلف ، انتخاب می شوند تا فعالیت های خود را بصورت رسمی آغاز نمایند که تا کنون 3 جلسه تشکیل شده در سالن کنفرانس سازمان ملی جوانان استان تهران که با استقبال خوب اعضاء و نتیجه گیریهای مفیدی روبرو شدیم که باعث دلگرمی ما برای مکرر کردن این جلسات شده .
مهندس خاصه تراش پژوهش دربعد روانشناسی دوقلوها با همکاری سرکار خانم مهناز عسگریان و بعد ژنتیک دوقلوها را با همکاری دکتر اردکانی، انتشار نشريه تخصصي دوقلوها و ايجاد زمينه براي شکل گيري تيم‌هاي ورزشي دوقلوها را از جمله برنامه‌هاي آتي اين انجمن عنوان کرد.
معرفی چهار قلوهای 4 ساله انجمن به نام های امیر حسین ، امیر مهدی ، غزاله ، غزل شجاعی توسط مجری برنامه که به همراه مادرشان به روی سن آمدند
یکی از زیباترین میان برنامه های این همایش بزرگ ، دعوت از شاعر گرانقدر میهن عزیزمان، جناب اقای صابر خراسانی بود که با صدای گرمشان، محفل را روشن نمودند و حال و هوای دل همگان را تغییر دادند و در مدح حضرت علی (ع) و امام رضا (ع) اشعاری خواندند.
برنامه بعدی معرفی اعضای شورای مرکزی انجمن بود که از آقایان مهندس ایمان و احسان خاصه تراش و آقایان امیر حسین و امیر محسن عبیات و آقایان مهندس سعید و وحید صبح زاهدی وآقایان حسن و حسین صید خانی و آقای مهدی منزوی دعوت شد وبا معرفی خودشان و گفتن خاطرات دوقلویی خود برای دوستانشان به اتمام رسید .
بیانیه انجمن که توسط جناب آقای مهندس خاصه تراش به عرض مهمانان رسید، بدین شرح بود:
دوقلوها نماد صلح و وحدت در جهان هستند و از دولت تقاضا داريم دوقلوها را نماد صلح و وحدت كشور بداند؛ با اميد به اينكه با اتفاق نظر اعضا، يك روز به نام دوقلوها در ايران ثبت شود؛ و از مسئولان شوراي شهر تهران خواستار ايجاد پارك و فرهنگسرايي به نام دوقلوها هستيم تا بتوانيم در مسير شكوفاسازي قدم برداريم.
پس از اتمام همایش، دوستان عکسهایی به یادگار گرفتند و پذیرایی شدند. عزیزانی که از شهرستان تشریف آوردند نیز با اتوبوسهای تعیین شده، محل را به مقصد هتلی که توسط انجمن رزرو شده بود ترک کردند.
از خداوند منان، آرزوی موفقیت روزافزون این انجمن و اعضای جوان آن را خواستاریم.
گزارش از : مهندسان پریسا و غزاله صفایی
مورخ : 19/8/1389
برخی از عکس های همایش :

 

 

برای ثبت نظر، ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید