جشن روز جهانی کودک

جشن روز جهانی کودک

مورخ 16 مهرماه 1393

 

مراسم روز جهانی کودک با حضور 400 نفر از دوقلوها و چندقلوها و خانواده محترمشان در برج میلاد تهران در روز 16 مهرماه 93  با عنوان "تهران شهر دوستدار کودک" با حضور پرشور کودکان و فعالان و هنرمندان عرصه کودک و نوجوان و همچنین احمد مسجدجامعی عضو شورای شهر تهران، علیرضا مرندی رئیس فرهنگستان علوم، احترام برومند، اشکان خطیبی، عمو پورنگ و امیرمحمد، محمود بصیری و ... برگزار شد.
در ابتدای این مراسم مدیر عامل برج میلاد تهران ضمن خوشامدگویی گفت: امروز در کنار هم جمع شدیم تا نشان دهیم به فکر کودکان شهرمان هستیم و در آستانه تمدن نوین ایرانی اسلامی به دنبال این هستیم که یک هدف مشخص را به صورت جدی دنبال کنیم و آن هم پرورش کودکان برای فردایی بهتر است.
در ادامه این مراسم که با حضور احمد مسجدجامعی، کاشفی خوانساری و مظفر الوندی برگزار شد، از هوشنگ مرادی کرمانی( نویسنده کودک و نوجوان)، داوود کیانیان (فعال تئاتر کودک)، غلامحسین شکوهی (پدر تعلیم و تربیت ایران) و غلامعلی مکتبی (تصویرگر کودک و نوجوان) و مرضیه برومند (کارگردان) تقدیر شد.
احترام برومند (خواهر مرضیه برومند) که به نمایندگی از وی روی سن حاضر و تقدیرنامه این هنرمند را دریافت کرد.همچنین در بخش دیگری از برنامه عذرا وکیلی از فعالان پیشکسوت کودک و نوجوان و گوینده قدیمی رادیو تقدیر شد.
در این مراسم همچنین قاسم جعفری، رییس فراکسیون کودک و نوجوان مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشت وی با تبریک روز جهانی کودک گفت: مجلس شورای اسلامی در دوره نهم فراکسیونی را تحت عنوان حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان ایجاد کرد که از فعالان عرصه کودک در عرصه‌های مختلف تلویزیون، رادیو، کانون پرورش فکری و ... حمایت می نماید و ۲۹۰ نماینده مجلس در خدمت شما خواهند بود. چون سرمایه اصلی هر مملکتی فرزندان آن هستند. اگر فرزندان یک مملکت خوب تربیت شوند، توسعه فرهنگی، سیاسی و اقتصادی اتفاق می‌افتد.
داریوش فرضیایی با تقدیر از برگزارکنندگان این مراسم گفت: از هم کسانی که الفبای این کار را به من یاد دادند تشکر می‌کنم، در هر نقطه‌ای که هستیم نباید احترام به بزرگتر و پیشکسوت را فراموش کنیم.
علیرضا مرندی رئیس فرهنگستان علوم و پزشک کودکان از دیگر سخنرانان این مراسم بود. او که در ابتدا به عنوان یکی از خادمان کودک مورد تقدیر قرار گرفت، گفت: همه مردم کودکان را دوست دارند، اگر کسی کودکان را زیاد دوست نداشته باشد مشکل دارد.ما به حقوق کودکان احترام می‌گذاریم، چرا که شاید خودشان نتوانند از حقوق خود دفاع کنند.
احمد مسجدجامعی عضو شورای شهر تهران نیز در این مراسم حضور پیدا کرد و در سخنانی کوتاه گفت: «شهرزاد» نام زن قصه‌گویی است که در ادب کشورمان نقش‌آفرین است. خوشحالم که امروز با نام شهرزاد فعالیت در عرصه کودک و نوجوان مورد توجه قرار گرفته است، به گفته این عضور شورای شهر تهران، دوست داشتن، شاد بودن و بازی کردن از حقوق بچه‌ها است. امیدوارم شرایط شهرمان به گونه‌ای باشد که امکان دسترسی آسان و ارزان به بازی و آموزش برای همه کودکان فراهم شود، وی ادامه داد: این شرایط ویژه به خصوص باید برای کودکان کار که در شرایط دشوار زندگی می کنند، ایجاد شود.
همچنین شیوا دولت‌آبادی از فعالان حقوق کودکان و رییس هیات مدیره انجمن روانشناسی تصریح کرد: افتخار می کنم که برای کودکان و حقوق آنها کار می کنم.

 

 

برای ثبت نظر، ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید