مستمری-دوقلوها-و-چندقلوها

مستمری دوقلوها و چندقلوها

از نیمه سال 1400 خانواده های دارای فرزند ۲ قلو زیر ۶ سال با مراجعه به سازمان می توانند پس از اخذ آزمون وسع از سامانه سازمان در صورت قرارگیری در دهک درآمدی یک تا هفت از مستمری سازمان برخوردار می شوند.

در مورد خانواده های دارای فرزند سه قلو به بالا هم بدون در نظر گرفتن دهک درآمدی (بر اساس آخرین بخشنامه) می توانند از خدمات سازمان تا پایان شش سالگی بهره مند شوند.

سایر خدمات ارایه شده شامل خدمات مشاوره، تامین شیرخشک تا یک سالگی، کمک موردی مسکن و تسهیلات اشتغال برای خانواده های کم درآمد در دهک های یک تا سه برای این خانواده ها پیش بینی شده است.

مستمری ماهیانه بهزیستی در سال 1402 برای خانواده‌های دارای دوقلو یک‌میلیون و ۶۸۴ هزار تومان و برای خانواده‌های دارای سه‌قلو و بالاتر ماهیانه دو میلیون و ۵۹۲ هزار تومان است. حمایت‌های بهزیستی از خانواده‌های دارای چندقلو تا پایان شش‌سالگی می باشد.

لطفا جهت استفاده خانواده ها می توانند به مراکز بهزیستی یا شعب بهزیستی در شهر ها و استان ها محل سکونت مراجعه کنند.

طبق آمار منتشر شده تا خرداد ماه 1402 در کشور ۳۸ هزار و ۹۶۵ خانواده دارای فرزند چندقلو تحت پوشش سازمان بهزیستی قرار دارند که علاوه بر مستمری ماهانه، خدمات غیر مستمر مانند پرداخت کمک هزینه درمان و لوازم ضروری، کمک سرمایه کار و معرفی جهت اشتغال نیز به آن‌ها ارائه می‌شود.

در صورت تخلف مراکز بهزیستی میتوانید با شماره های ذیل تماس بگیرید
دفتر زنان و خانواده استان تهران از ساعت 8 صبح الی 13   88788725-021
بهزیستی کل کشور از ساعت 8 صبح الی 9 صبح  66702001-021